Futbollisti kosovar: Jam i gatshëm të vdes për shtetin tim

Grumbullimi i Ardian Ismajlit në Kombëtaren e Shqipërisë duke braktisur Kosovën ka ngjallur debat gjatë ditës së sotme.

Ai zgjodhi Shqipërinë edhe pse ishte kapiten i të rinjve të Kosovës, shkruan Indeksonline.

Por një rrugë të tillë si duket nuk do ta zgjedh edhe shoku i tij te U21-shat, Mirlind Daku.

Sulmuesi i Osijekut ka thënë se do të ishte në gjendje të vdiste për shtetin e tij.

Më poshtë është reagimi i 20 vjeçarit pas ngjarjeve të ditës së sotme ku është përfshirë edhe emri i tij.

-Jam rritur duke e perkrahur Kosoven dhe Shqiperine,ne qofse me vje rradha ta perfaqesoj njeren nga keto Kombetare jam krenar qe jam Shqiptar .

-Kam zhvilluar ndeshje me Kombtaren U21 te Kosoves saqe kam luajtur edhe si i lenduar vetem e vetem qe te jap kontribut e djerse per shtetin tim,por se lejoj askush qe te luan me djersen time.

-Mos u merrni me portale amatere qe nuk i kane me shume se 100 like.

-Deri me tani kam qene pjese e kombetares U21 dhe ne qofse me vje ftesa perseri do e pranoj me kenaqesi,po ashtu edhe nga Kombtarja A.

-Jam krenar qe jam Shqiptar dhe do te jem i gatshem qe te vdes ne qofse me jipet mundesia per shtetin tim.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).