Furra “Burimi” ofron bukë falas për 10 familje të prekura nga tërmeti

Gjilan – Pronari i furrës “Burimi”, Deli Çoçaj ka shprehur gatishmërinë që të ndihmojë 10 familje të ardhura nga Shqipëria e që janë të sistemuar në Gjilan.

Të dashur qytetare, Ju njoftojmë se furra e bukës “Burimi” në Gjilan, ka shprehur gatishmërinë që t`i dal sado pak në ndihmë bashkëkombësve tanë të ardhur nga Shqipëria në qytetin tonë.

Ne jemi të gatshëm që t’ia japim bukën falas 10 familjeve, derisa ata të qëndrojnë në Gjilan. Ju lutem të gjithë ju që keni njohuri mbi këto familje, na lajmëroni thuhet në njoftimin e Deli Çoçaj./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).