Fuqia e jashtëzakonshme e trangujve turshi

Deri te rezultatet e tilla ka ardhur me studimin, i cili ka përfshirë 710 studentë duke përcjellë simptomat e tyre të frikës, neuroticizmit dhe fobitë shoqërore, shkruan “Zëri.info”.

Shkencëtarët kanë zbuluar se ushqimi i fermentuar, siç janë trangujt turshi, lakra turshi ose jogurti mund të zvogëlojë frikën dhe neuroticizmin. Për këtë meritorë janë probiotikët ose bakteret e shëndetshme nga këto ushqime.

Besohet se ato ndikojnë në mikrobinë e zorrëve, çka ka efekt pozitiv në rritjen e nivelit GABA.

Ky është një transmetues i cili rregullon ankthin dhe rritja e tij ndikon si një ilaç kundër tij. Deri te rezultatet e tilla ka ardhur me studimin, i cili ka përfshirë 710 studentë duke përcjellë simptomat e tyre të frikës, neuroticizmit dhe fobitë shoqërore në krahasim me atë se sa ushqim të fermentuar kanë ngrënë, shkruan më tutje “Zëri.info”.

Sa më shumë që ka qenë konsumimi i ushqimit të këtillë, aq shumë janë ulur nivelet e tilla.

Është fakt se secili organizëm dallon për nga përbërja kimike dhe se ndryshimet tjera ndodhin në nivelin mikro. Për këtë arsye ka nevojë për studime shtesë rreth kësaj teme për të ardhur deri te përfundimet më konkrete.

Studiuesit sugjerojnë që ushqimet e tilla të jenë pjesë përbërëse e ushqimit për secilin, e sidomos ata që kanë probleme me frikën ose format tjera të shqetësimeve. /ZERI

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).