Fshatrat e Gjilanit dhe Kamenicës pa energji elektrike

Gjilan – Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Zhegra, Lladova, Llashtica (një pjesë), Shurdhani, Pidiqi, Selishta, Çeliku, Haxhajtë, Isufaj, Terziaj dhe Demirët. Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrim shtyllave të tensionit të lartë.

Më 14.02.2018 në NS 35/10 kV Lladovë do të ndërprehet: Dalja 10 kV Zhegra (Kodi: 61066006) prej orës 11:00 deri në ora 15:30.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Zhegra, Lladova, Llashtica (një pjesë), Shurdhani, Pidiqi, Selishta, Çeliku, Haxhajtë, Isufaj, Terziaj dhe Demirët. Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrim shtyllave të tensionit të lartë.

Më 14.02.2018 në NS 110/10 kV Kamenicë do të ndërprehet:Dalja 10 kV LP Industrial (Kodi: 62000015) prej orës 09:00 deri në ora 10:30.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Muharremi Petroll, birraria Hugos, Seperacioni Ardhmeria Topanicë, Ujësjellësi Topanicë, Lindi petroll, Fabrika e bllokave, Seperacioni Tali, Dogana, Borovci, Landi, Fama petroll dhe Shp Arbnori. Arsyeja e ndërprerjes: Testimi i Mbrojtjes Rele, sinjalizimi kyçje- shkyçje.

Më 14.02.2018 në NS 110/10 kV Kamenicë do të ndërprehet: Dalja 10 kV Maliqi Petroll (Kodi: 62000016) prej orës 10:30 deri në ora 12:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbetet: Maliqi petroll. Arsyeja e ndërprerjes: Testimi i Mbrojtjes Rele, Sinjalizimi kyçje- shkyçje.

Më 14.02.2018 në NS 110/10 kV Kamenicë do të ndërprehet: Dalja 10 kV Koretini Kodi: 62000017) prej orës 12:30 deri në ora 14:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Koretinë Topanicë, Bllatë, Nitex, Crep, Kormian, Domorovc, Pompa, Hodonovc, Tasimi, Hodonocë, Seperacioni dhe Ujësjellsi Korinjan thuhet në njoftimin e KEDS-it./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).