Fshati Sllatinë e Epërme bëhet me ambulancë

Viti – Në fshatin Sllatinë të Epërme të Vitisë, sot u bë përurimi i ambulantes së re. Me këtë rast i pranishëm pos Kryetarit të Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ishin edhe bashkëpunëtoret e tij por edhe stafi shëndetësor si dhe disa banorë të këtij lokaliteti.

Bëhet me dije se në shërbim të pacientëve në këtë ambulant për momentin do të jetë një motër e rregullt dhe vizita e mjekut dhe atë dy herë në javë.

Megjithatë nga Drejtoria e Shëndetësisë në Viti, thonë se po shikojnë mundësitë që mjeku të jetë i rregullt në ambulantën e këtij fshati dhe atë gjatë gjithë javës. Pos ambulantes është rregulluar oborri dhe hapësira për parking./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).