Frederik Veseli refuzon kalimin në Turqi

Befason Frederic Veseli. Atëherë kur dukej thjeshtë një formalitet kalimi i tij te skuadra e sapongjitur në Superligën turke Denizlispor, mbrojtësi i kombëtares shqiptare ka refuzuar kalimin e tij në Turqi.

Veseli nuk ka qenë i bindur nga Denizlispor dhe nuk e ka pranuar këtë destinacion pavarsisht akordit mes Empolit dhe klubit turk dhe propozimit shumë të mirë ekonomik që i është bërë mbrojtësit kuqezi.

Veseli megjithatë do të largohet nga Empoli në këtë merkato dhe është në pritje të ofertave të tjera.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).