Franga të falsifikuara në një market në Gjilan, policia po e heton rastin

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Gjilan – Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se derisa kishte qenë duke punuar në një market një klient për të i panjohur dy herë radhazi kishte shkuar dhe kishte blerë disa gjësende dhe pagesën e kishte bërë me nga 100 franga Zvicerane, e që më pas është vërejtur se paratë dyshohet të jenë të falsifikuara.

RCCOLA

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori dhe vazhdon të hetohet njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/