Formohet grupi punues që do të merret me menaxhimin e aktiviteteve për mbrojtje të ambientit

Viti – Me qëllim të menaxhimit të aktiviteteve që do të zhvillohen gjatë këtij viti për mbrojtjen e ambientit, kryetari i komunës Sokol Haliti ka formuar grupin punues të përbërë nga drejtor të Drejtorive komunale, të cilët do të merren me organizimin e këtyre aktiviteteve.

Gjithashtu përmes këtij grupi punues, synohet të parandalohet hedhja e mbeturinave vend e pa vend, të mbahet një ambient i pastër dhe i shëndetshëm, si dhe krijimi i hapësirave të gjelbëruara./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).