ARKATANA

Formacioni më i mirë i xhiros në kualifikueset për Euro 2024, Muriqi në mesin e më të mirëve

/ 1 minutë lexim
ARKATANA

Kanë përfunduar ndeshjet e para kualifikuese të muajit shtator për ekipet përfaqësuese.

Kosova ka arritur një barazim me shumë mund ndaj Zvicrës, në një ndeshje ku shkëlqeu Vedat Muriqi me dy gola.

SofaScore ka publikuar edhe formacionin më të mirë të xhiros së parë ku ylli i dardanëve, Vedat Muriqi është në krye të sulmit.

Wish

Reprezentuesi kosovar është në sulm me notë 8,8 së bashku me Alvaro Moratan dhe Benjamin Seskon.

Në portë është portieri i Azerbajxhanit, Şahrudin Mahammadaliyev, derisa mbrojtja përbëhet nga treshja Bednarek, Simon Kjaer e Porteous.

Në mesfushë janë Dejan Kulusevski, Scott McTominnay, Christian Eriksen dhe lituanezi Cernych. /Telegrafi/