Formacionet zyrtare: Brazil – Zvicër, starton Granit Xhaka, por jo edhe Xherdan Shaqiri

Brazili dhe Zvicra do të jetë kryendeshja e ditës së sotme, e cila zhvillohet në kuadër të Grupit G në Kampionatin Botëror.

Ndeshja që fillon në ora 17:00, do të luhet në stadiumin “Stadium 974”.

Brazili është lider i grupit me tri pikë, pasi fitoi 2-0 ndaj serbëve dhe do të synojë edhe sot pikët e plota.

Në anën tjetër, ekipi që drejtohet në fushë nga Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri po ashtu ka tri pikë, pas fitores me Kamerunin, dhe në rast se fitojnë sonte, kualifikohen në fazën e eliminimit direkt.

Formacionet zyrtare:

Brazil: Alisson, Militao, T. Silva, Marquinhos, Sandro, Fred, Casemiro, Paqueta, Raphinha, Vinicius Jr, Richarlison.

Zvicër: Sommer, Widmer, Akanji, Elvedi, Rodriguez, Freuler, Granit Xhaka, Rieder, Sow, Vargas, Embolo. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS