Forca ushtarake me armatim të rëndë drejt bazës “Jug” në Bujanoc?

Rreth orës 17:30 minuta të ditës së martë, kolona me makineri ushtarake të Republikës së Serbisë, ka bërë transportimin e ushtarëve dhe armatimit të rëndë.Kolona me rreth dymbëdhjetë makineri të rënda ushtarake nga drejtimi i Vranjës janë drejtuar drejt bazës “Jug” në Luginë të Preshevës, respektivisht në periferi të Bujanocit.

Kamionët, përveç që bartinin ushtarët, prapa tërhiqnin edhe topat e kalibrit të madh, raporton Titulli.com.

Një lëvizje e ngjashme e forcave të armatosura të shtunën, më 27 qershor, ishte regjistruar edhe në fshatin Tërnoc, kur makineria ushtarake po bënte lëvizjen nga Tërnoci në drejtim të Bujanocit.

Deri më tani nuk ka asnjë informatë nga zyrtarët për lëvizjet e forcave në fjalë./Titulli.com/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).