Florim Zuka thumbon arbitrin Besfort Kosumin dhe futbollistët e Dritës

Derbi i javës së VII-të në mes rivalëve të përbetuar të Gjilanit e Dritës, konsiderohet njëri ndër më të dobëtit gjatë 30-të ballafaqimet të cilat i kanë pasur këto dy klube, në derbin e zhvilluar për gjatë 90 minutave nuk është parë ndonjë aksion i mirë i ndërtuar nga të dy skuadrat.

Sipas njohësve të futbollit dhe statistikat e përdorura nga kjo ndeshje nuk janë zhvilluar lojë efektive më tepër se 50% të kohës së rregullt.

Skuadra e Dritës arriti me një gjuajtje brenda portës gjatë 90 minutave ti fiton tri pikë të mëdha, ndërsa Gjilani gjatë 90 minutave nuk krijoji asnjë rast shënimi.

Për kryetarin e SC Gjilanit, Florim Zuka, derbi i humbur nuk është fundi i botës ky është sporti por humbjen e skuadrës së tij ja dedikon arbitrit Besfort Kosumit dhe futbollistëve të Dritës.

“Futbollistët e Gjilanit kanë zhvilluar ndeshjen më të dobët në dy vitet e fundit definitivisht nuk ishte dita e jonë, por arbitri Besfort Kosumi me ndihmësit e tij ishin skandaloz në ndarjen e drejtësisë duke ndërprerë aksionet e skuadrës sonë dhe duke lejuar zvarritjen e futbollistëve të Dritës, sidomos në pjesën e dytë të cilët më tepër ishin të shtrirë në fushë se në këmbë dhe në fund ai vazhdoi lojë shtesë vetëm 6 minuta. Unë futbollistëve të Dritës ju uroj shërim të shpejt ndoshta kanë pasur probleme shëndetësore, ndërsa arbitrit Besfort Kosumit i kisha preferuar që këtë ndeshje ta përcjell në TV xhirimin e ndeshjes ndoshta pendohet e kërkon falje për gabimet e bëra”, ka theksuar numri një i SC Gjilanit, Florim Zuka. /rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS