Fundamenti

Florian Marku rikthehet në ring me një super përballje të dielën e 31 marsit

/ 1 minutë lexim

Florian Marku do të rikthehet në ring të dielën e 31 marsit. Kudnërshtari i tij do të jetë Chris Kongo dhe pritet të jetë tejet interesant ky meç.

Kjo, pasi që duke marrë parasysh se boksierët patën një konfrontim të ashpër në një konferencë shtypi në gusht të vitit të kaluar.

Boksieri shqiptar në boksin profesionist ka 13 fitore – prej tyre tetë me “nokaut” – dhe një barazim.

Uji Dea

Ndërsa, Chris Kongo ka 14 fitore e dy humbje në boksin profesionist.

Ky meç është planifikuar të zhvillohet rreth orës 21:00.