Uji Dea

Florent Muslija shënon gol në fitore e Paderbornit

/ 1 minutë lexim
RCCOLA

Florent Muslija ka vazhduar me paraqitje fantastike në Bundesliga 2 me fanellën e Paderbornit.

Mesfushori kosovar e nisi si gjithmonë ndeshjen nga minuta e parë, në fitoren që Paderborn e arriti 3-2 ndaj Greuther Furth.

Ishte minuta e 61-të e ndeshjes, kur Muslija realizoi gol për ta ngritur epërsinë në 2-0.

RCCOLA

Ky ishte goli i pestë këtë edicion në Bundesliga 2 për Muslijën, teksa ka bërë edhe tre asistime.

Me këtë fitore Paderborn ngritët në pozitën e pestë në tabelë me 43 pikë dhe mbetet në garë për tu rikthyer në Bundesliga 1. /Telegrafi/