Florent Muslija e Valmir Sulejmani avancojnë tutje në Kupën e Gjermanisë

Dyshja e Përfaqësueses së Kosovës, Florent Muslija dhe Valmir Sulejmani janë kualifikuar tutje me Hannoverin në Kupën e Gjermanisë pasi sonte kanë shënuar fitore në udhëtim ndaj Kickers me rezultat 2:3, shkruan “Zeri.info”.

Muslija e Sulejmani ndeshjen e kanë nisur nga bankina për tu inkuadruar në lojë në minutën e 84-të.

Të kujtojmë se të dy futbollistët nuk e kanë shumë besimin as të trajnerit Bernard Challandes i cili nuk është duke i ftuar te Kosova ne ndeshjet e fundit, derisa edhe në ekipin tyre Hannover nuk është se po kanë shumë minutazh në fushë. /Zeri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).