Fundamenti

Florent Hasani kalon tek Rapid Bukureshti, i bashkohet Rrahmanit

/ 1 minutë lexim

Rapid Bukureshti përmes një komunikate zyrtare ka njoftuar se ka transferuar sulmuesin Florent Hasani nga ekipi i Tiranës.

Sipas njoftimin nga klubi rumun, Hasani ka nënshkuar kontratë për dy vite e gjysmë.

Hasani i bashkohet ish-sulmuesit të Ballkanit, Albion Rrahmani, i cili gjatë afatit kalimtar veror ishte transferuar te Rapidi.

Fundamenti

Hasani ka pasur një edicion fantastik me Tiranën duke shënuar 10 gola në 16 ndeshje, teksa vlen të theksohet që sezonin e kaluar ai ishte golashënuesi më i mirë në Kategorinë Superiore me 16 gola të shënuar.

Në Kosovë ai kishte veshur fanellën e Vushtrrisë dhe Trepçës 89, ndërsa në Evropë karrierë ka bërë tek ekipet si Diosgyr, Kfar Saba dhe së fundmi Gyirmot, klub nga i cili u transferua tek Tirana si lojtar i lirë.

Hasani është paraqitur edhe me fanellën e Përfaqësueses së Kosovës, aty ku bëri debutimin më 10 shtator të vitit 2019, duke shënuar një gol./Telegrafi/