Florent Hadergjonaj bën 100 paraqitje me Kasimpasa, ka diçka për të thënë

Mbrojtësi kosovar vazhdon të tregojë një formë të mirë prej që u transferua nga Anglia për në Turqi.

Kosovari tashmë ka bërë 100 paraqitje për Kasimpasa derisa në ndeshjen e tij të fundit ai shënoi edhe gol nga penalltia.

Pas paraqitjes së tij të 100-të, ai ka thënë së është krenar për këtë.

“Faleminderit Kasimpasa. Jam krenar që kam luajtur 100 ndeshje për këtë klub dhe shpresoj që të vijnë edhe shumë të tjera. 💯💙🤍”, ka shkruar ai në faqen e tij në Facebook.

Kasimpasha nuk ka pasur një sezon të mirë në këtë vit, pasi që ata janë në vendin e 14-të me vetëm 19 pikë, duke i ikur kështu vetëm dy pikë fundit të tabelës. /GazetaExpress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS