Fletëparaqitje pronarit të kafiterisë, për prishje të rendit dhe qetësisë, bezdisje publike

Gjilan – Policia e Kosovës në Gjilan ka pranuar një ankesë përmes rrugëve operative se në rrugën “Avdulla Tahiri”, i dyshuari shqiptar shtetas i Kosovës ka lëshuar muzikë me zë të lartë në kafiterin e tij Savana Bar”, ku ka prishur rendin dhe qetësinë publike.

Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, të dyshimtit i shqiptohet flet paraqitje për “Prishje e rendit dhe qetësisë -Bezdisje publike”, dhe rasti i referohet Gjykatës njoftoj Ismet Hashani zëdhënës i policisë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).