Flamur Grabovci i përgatitur, pret pjesëmarrje në garat ndërkombëtare

Gjilan – Bodybuilderi Flamur Grabovci thotës e synim kryesor këtë vite e ka pjesëmarrjen në garat ndërkombëtare. Thotë se falë punë dhe angazhimit të Shaban Osmanit dhe Valmir Sabedinit ka arritur të fitojë në dy kategoritë në mens clasit – 175 dhe absolut në mes clasit.

Flamur Grabovci thotë se në çdo moment pret të marrë konfirmimin nga Federata e Bodybildingut për të marrë pjesë në garat ndfërkombëtar5e dhe ku ai pritet ta përfaqësojë Kosovën.

Grabovci ka rezultate inkurajuese dhe pret që të ndihmohet nga Komuna e Gjilanit. “Jam pjesëmarrës në gara prej vitit 2016 dhe kampion aktual edhe në vitin 2019 dhe fal bashkëpunimit me Shaban Osmanin dhe Valmir Sabedinin këtë vit arritëm të fitojmë në dy kategori ato në mens clasit – 175 dhe Absolut në Mes clasit. Tani fokusimi i jonë është në garat ndërkombëtare që i kem jashtë vendit dhe presim çdo moment konfirmimin nga federata në të cilat gara do të jetë Kosova me një pjesëmarrje me atletet e tyre të dalluar në garat e fundit në Kupën e Kosovës që u mbajtë më 13 mars në qytetin e Gjakovës dhe ku fal kryetarit Esat Lata dhe Sekretarit Sabri Dragusha ishte një garë mirë e organizuar dhe gjithçka profesionale” tha Grabovci./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).