Fjalët e para të Lionel Messit pasi e fitoi çmimin si “Lojtarit më i mirë nga FIFA”

Çmimi i Lojtarit më i mirë nga FIFA për meshkuj ka shkuar te Lionel Messi.

Ai e mundi Cristiano Ronaldo dhe Virgil van Dijk në garë për më të mirin.

Van Dijk shihej si favoritin pas fitores në Ligën e Kampionëve, por argjentinasi doli mbi mbrojtësin e Liverpoolit, që doli i dyti dhe Ronaldo i treti.

“Dua të falënderoj të gjithë ata që vendosën të më jepnin këtë çmim” ka thënë Messi pasi e mori trofeun e tij.

“Për mua, çmimet individuale janë sekondare dhe kolektivi vjen i pari”.

“Por sot është një ditë e veçantë për mua”.

“Unë kam gruan dhe fëmijët e mi këtu, dhe është hera e parë që ata kanë ardhur”.

“Të kesh ata këtu për të shijuar këtë, nuk ka çmim”, ka thënë Messi. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS