Hidromorava

Fjalët e Albion Rrahmanit pas rikthimit me gol te Rapid Bukuresht

/ 2 minuta lexim

Albion Rrahmani është kthyer nga dëmtimi në mënyrën më të mirë, duke shënuar gol në fitoren e Rapidit ndaj Craiova 1948 me rezultat 4-3.

Ndeshja ishte e bukur me gola, ku shënoi edhe Ermal Krasniqi, ndërsa asistoi Florent Hasani.

Tifozët e Koln dhe Borussia Dortmund bëhen bashkë, protestojnë për investimet e huaja n…Pse disa njerëz nuk e pranojnë kurrë se e kanë gabim: Psikologët shpjegojnë se si të si…“Bye bye Buci, ti je pas meje”, Linda Halimi rikthen në vëmendje momentin k…Ndërroi jetë njëri nga të plagosurit në përleshjen me armë në Spitalin e TetovësBebe Rexha mban koncert spektakolar para 50 mijë personave në Jeddah të Arabisë Saudite

Sulmuesi ka reaguar pas ndeshjes së djeshme, duke treguar lumturinë për rikthimin në fushë.

Eco Higjiena

“Kjo ndeshje ishte ndeshja e parë zyrtare që e kam zhvilluar pas lëndimit tim, dhe në këtë ndeshje unë shënova një gol të rëndësishëm për skuadrën tone, ku edhe në fund e fituam ndeshjen me një rezultat dramatik”.

“Gjithmonë duhet ta falënderojmë Zotin për të arriturat tona”.

“Pas kësaj ndeshje edhe pas rikthimit tim prapë me gol, dua ta falënderoj familjen time që më qëndruan afër gjatë gjithë procesit të shërimit si dhe klubin tim Rapidin dhe të gjithë ata që më përkrahën në ato momente të vështira për mua”, ka shkruan Rrahmani, që nuk ka hartuar të falënderoj edhe fizioterapeutët që e ndihmuan në rikuperim.

Edhe përkundër mungesës për disa muaj, ai është në mesin e shënuesve më të mirë me 7 gola deri më tani, ku ka edhe 2 asistime. /Telegrafi/