Fitore e vështirë e Dritës pas pandemisë Covid-19

Gjilan – Futbollistët e Dritës kanë zhvilluar ndeshjen e parë pas plot tre muajsh pas ndërprerje së kampionatit për shkak pandemisë COVID -19.

Në një ndeshje mesatare “bardhekaltërtit” me golin e shënuar në minutën e 26-të, kanë arritur ti arkëtojnë tri pik tejet të vlefshme për kreun e tabelës.

Në pjesën e parë rastin e vetëm për shënim futbollistët e Dritës e konkretizojnë me gol, Xhevdet Shabani pas një ndërprerje nga 30 metra harkon gjen
Astrit Fazliun i cili me kokë mposht portierin Nika të Flamurtarit.

Gjerë në fund të 90 minutave të dy skuadrat nuk arritën seriozisht të atakojnë portat kundërshtare, ndërsa futbollistët e Dritës me mençuri arritën ta menaxhojnë këtë ballafaqim mjaft të vështirë.

Tek dy skuadrat gjatë tërë ndeshjes u vërejt lodhje fizike.

Trajneri i Flamurtarit, Sunaj Keqi, pas ndeshjes ka theksuar.
“Nuk pati tempo të lojës, më tepër i përngjante një ballafaqimi miqësor. Drita ishte më e mirë se ne, ne do të bëjm përpjekje që në ndeshjet e ardhshme t’ju kthehemi fitoreve”.

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, pas 90 minutave ka deklaruar.
“E patëm ndeshjen nën kontroll, arritëm të shënojm një fitore që sjell tri pikë, jam i kënaqur me angazhimin e futbollistëve, gjatë ditve të ardhshme do të përmirësohemi edhe më shumë”.

Në javën e 24-të, skuadra e Dritës do të udhëtoj në Mitrovicë ku do te ballafaqohet me Trepcën’89./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).