Fitore e thellë e Gjilanit, por e vonuar

Futbollistët e Gjilanit ndeshjen e fundit e kishin fituar me KEK-un dhe ju deshtë plot pas tetë javëve të arrijnë tek fitorja, duke e mposhtur skuadrën e Lirisë së Prizrenit e cila tani vetëm është përshëndet nga Superliga e Kosovës.

Futbollistët e Gjilanit këtë takim e fituan pa mund të madh, pasiqë skuadra mysafire nga Prizreni gjatë 90 minutave nuk ishte e barabartë.

Futbollistët e Gjilanit arrijnë në epërsi në minutën e 11-të, Nika kroson nga këndi e më së mirë i gjendet Fiton Hajdari i cili me kokë gjenë rrjetën e mysafire 1-0.

Dy minuta më vonë Fatih Karahaoda i Lirisë nga 13 metra godet horizontalen e Haxhihamzës së Gjilanit.
Një gjë të tillë e bën edhe Keita Rezak i cili në minutën 14-të, godet pingulen e mysafire të portierit Flamur Gashit.

Rast të qindëpërqind lëshon Karahoda, i cili nga afërsia gjuan me kokë por Haxhihamza dëbon topin jasht vijës fundore të tij.

Në minutën e 21-të, Nika depërton nga ana e djathtë harkon nga 25 metra i cili gjenë bashkëlojtarin e tij Keita Razak i cili nuk e pati të vështirë ta plason topin në rrjet për rezultatin 2-0.

Mysafirët në minutën e 38-të, nëpërmjet Ilir Mustafës godasin pingulen e Gjilanit.

Në minutën e 58-të, Fiton Hajdari i vetmuar nga 5-6 metra nuk gjen portën mysafire.

Në minutën e 60-të, Ansi Nuka me depërtim individual depërton bukur dhe nga 7-8 metra sjell skuadrën e tij në epërsi 3-0.

Në minutën e 70-të, Keita Razak pasi shmang dy futbollist mbrojtës nga ana e djathtë me gjuajtje të fuqishme nga 15 metra ngrit epërsinë dhe vulos fatin e kësaj ndeshje jo të barabartë me rezultat 4-0.

Në javën e fundit futbollistët e Gjilanit janë mysafirë të Ferizajit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).