Fitoi çmimin lojtari i muajit, reagon Arbnor Muja

Futbollisti kosovar, Arbnor Muja, dje ishte shpallur si lojtari i muajit dhjetor te skuadra belge Antwep.

24 vjeçari pasi fitoi çmimin e lojtari të muajit, ka reaguar përmes profilit zyrtar në facebook, duke thënë se ndihet i lumtur për këtë çmim, transmeton IndeksOnline.

”Ndihem i lumtur që sot pranova çmimin “Lojtari i Muajit” për muajin dhjetor, faleminderit të gjithëve për mbështetjen tuaj. #RAFC”, ka shkruar Muja.

Muja pati paraqitje të mira në dy ndeshjet e fundit ndaj Standard Liege ku shënoi një gol dhe dhuroi një asist, po ashtu shkelqeu edhe në ndeshjen ndaj Westrelos./IndeksOnline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS