Mobi Casa

Fisnik Asllani vjen nga stoli dhe shënon në barazimin e Austria Vjenës

/ 1 minutë lexim
Hidromorava

Sulmuesi shqiptar, Fisnik Asllani, ka shënuar gol në ndeshjen e javës së 17-të të Superligës së Austrisë, ku Austria Vjena barazoi ndaj Klagenfurt me rezultat 2-2.

Asllani nuk ishte startues në këtë ndeshje dhe u fut në fushë në minutën e 67-të.

Pas vetëm tetë minutash në fushë ai arriti të shënojë për 2-1, pasi skuadra e tij ishte duke humbur me dy gola.

Fundamenti

Edhe pse luajti për 25 minuta, ai u vlerësua lartë nga SofaScore, me notën 7.5.

Ky ishte goli i tretë i Asllanit në Superligën e Austrisë, ndërsa ai vazhon të mbetet lojtar i Hoffenhaim, nga ky është në huazim. /Telegrafi/