Fiorentina e bindur për Bajramin, shkon oferta drejt Empolit

Nedim Bajrami vazhdon të ndiqet me interes nga Fiorentina, pasi trajneri Vincenzo Italiano e pëlqen shumë mesfushorin shqiptar të Empolit.

23-vjeçari nga Tetova realizoi gjashtë gola në sezonin e parë në Serie A.

Transferimi i Bajramit te Fiorentina pritet të mbyllet për 10 milionë euro, shkruan Gazetta dello Sport.

Por para se ta blejë shqiptarin, Fiorentina ka nevojë të shesë dhe Erick Pulgar dhe Nikola Milenkovic janë afër largimit.

Fiorentina ka siguruar tre përforcime deri tani: sulmuesi Luka Jovic nga Real Madrid, portieri Pierluigi Gollini nga Atalanta dhe mbrojtësi i djathtë Dodo nga Shakhtar Donetsk.

Trajneri Italiano pret edhe një lojtar në repartin sulmues dhe Bajrami cilësohet si investimi i duhur nga klubi i njohur italian. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS