Filluan punët në ndërtimin e rrugëve në komunën e Ranillugut

Gjilan – Projekti i ndërtimit, gjegjësisht rikonstruksioni i disa rrugëve lokale në komunën e Ranillugut ka filluar këtë fundjavë. Ky është gjithashtu një projekt i rëndësishëm i planifikuar dhe implementuar nga mjetet e Ministrisë së Infrastrukturës e cila në komunë është miratuar në nga mesi i korrikut me nënshkrimin e memorandumit në mes Ministrisë së Infrastrukturës dhe komunës.

Punët në projektin e rindërtimit me një vlerë prej 96 000 euro filluan dhe ka përfshirë pjesët e rehabilitimit dhe asfaltimit të rrugëve lokale që janë gjendja e keqe.

Kontraktuesi ‘Bejta Commerce “ka filluar së pari me hapjen e kanalit të kullimit dhe ngritjen e asfaltit ekzistues të keq në pjesën që lidh Ropotovën e Madhe me Ranillugun, i quajturi fusha e mesme.

Përveç kësaj pjese, projekti përfshin asfaltimin e rrugës në Drenovc të Poshtëm gjatësia e të cilit është 1.6 km, asfaltimi i rrugës në hyrje të fshatit Ropotovë e Vogël dhe rrugës për në kishë në fshat dhe asfaltimi i rrugës në hyrje të fshatit në Ranillug nga ura deri te vendi Kameniçe.

Nga autoriteti përkatës i urbanizmit, kadastrit dhe gjeodezisë, të cilët mbikëqyrin projektin, ne mësojmë nga i njëjti, sipas planit dinamik, do të përfundojë në fillim të muajit dhjetor./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).