Fillon projektimi dhe incizimi i rrugës Dobërqan – Stublinë dhe Dobërqan – Pogragjë

Gjilan – Bekim Bajrami së bashku me përfaqësuesisn e kompanisë së kontraktuar Elnaim Ymeri, kanë vizituar terrenin e rrugës Dobërqan – Stublinë dhe Dobërqan – Pogragjë si dhe kanë parë nga afër edhe urën e dëmtuar. Rexhep Kadriu thotë se është në pritje të projektit nga ana e komunës së Gjilanit për të vazhduar me procedurat e tenderimit të kësaj rruge.

Bekim Bajrami drejtor i urbanizmit ka dalur vet në teren për të parë nga afër gjendjen e rrugës Dobërqan – Stublinë dhe Dobërqan – Pograxhë e cila është futur në listën e projekteve nga ana e Qeverisë së Kosovës për vitin 2019.”Kemi dalur në teren dhe do e përshpejtojmë punën sepse Ministria e Infrastrukturës ka kërkuar që sa më parë ta dërgojmë projektin për të nisur me procedurat e tenderimit” tha Bajrami.

Bajrami tha se qeverisja Haziri i ka kushtuar kujdes brezit kufitar kurse Elnaim Ymeri tha se brenda dy javësh do të incizohet i tërë terreni i rrugës dhe do të dorëzohet në Ministri.

Kurse, Rexhep Kadriu i cili i pari e ka bërë publike projektin e rrugës tha se sa më parë që për të filluar me procedurat e tenderimit.”Jam i sigurt se kjo rrugë dhe ura këtë vit do të kryhen ën afatin e paraparë ligjor” u shpreh Kadriu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).