Fillojnë punimet në rrjetin e ujësjellësit në fshatin Potgorcë, vazhdojnë punimet në sigurimin e ujit në fshatrat e tjera

Viti – Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka vizituar sot fshatin Potgorcë, ku kanë filluar punimet në shtrirjen e rrjetit të ujësjellësit por edhe fshatin Letnicë ku janë duke vazhduar punimet në sigurimin e ujit të pijes.

Bëhet më dije se këto projekte janë bashkëfinancim i Qeverisë së Zvicrës dhe Kosovës dhe në participim të komunës së Vitisë, kurse implementimi i tij është duke u bërë nga DORSCH/CDI.

Haliti theksoj se punimet në shtrirjen e rrjetit të ujësjellësit pritet së shpejti të fillojnë edhe në fshatin kufitar Debelldeh ndërkaq janë duke vazhduar punimet edhe në fshatin Stubëll.

Ndërkaq më parë në kuadër të këtij bashkëpunimi është bërë edhe ndërrimi i gypit të asbest betonit nga ujësjellësi i Letnices.

Ndërsa banorët e fshatrave Potgorcë dhe Letnicë mirëpritën punimet për sigurimin e ujit të pijes duke falënderuar për këtë kryetarin Haliti si dhe qeverinë e Zvicrës dhe të Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).