Fillojnë punimet në rikonstruimin e xhamisë historike të mulla Idriz Gjilanit

Gjilan – Kreu i Bashkësisë Islame në Gjilan Naim Aliu ka vizituar fshatin Dunav për të marrë pjesë në fillimin e punimeve të rekonstruimit të xhamisë historike të mulla Idriz Gjilanit.

“Na qoftë me hajr të gjithëve për këtë iniciativë dhe projekt domethënës për trashëgimin kulturore e shpirtërore të Anamoravës” ka shkruar Naim Aliu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS