Fidan Alitin dhe skuadrën e tij se ndalë koronavirusi, fitojnë me rezultat 3-0

Skuadra suedeze Kalmar, në të cilën luan edhe futbollisti kosovar Fidan Aliti ka luajtur në miqësore kundër skuadrës Jonkopings.

Në këtë ndeshje startues luajti edhe futbollisti kosovar, Fidan Aliti, shkruan IndeksOnline.

Mirëpo Aliti nuk arriti të shënonte por shokët e tij të skuadrës shënuan tri gola për të dalë kështu nga kjo ndeshje me fitore.

Golat për Kalmar i shënuan Crona, Rafael dhe Arokyo./IndeksOnline/.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).