Fenerbahce në janar ofertë zyrtare për Florent Hadërgjonajn

Florent Hadërgjonaj në janar pritet të largohet nga Huddersfieldi.

Mbrojtësi kosovar nuk është fare i kënaqur me tretmanin te ekipi anglez.

Mediumet turke shkruajnë se Fenerbahce në afatin e ardhshëm kalimtar do të bëjë ofertë zyrtare për Hadërgjonajn, transmeton Indeksonline.

Kujtojmë se agjentë të gjigantit turk e kishin përcjellur reprezentuesin kosovar në ndeshjen kundër Çekisë në Prishtinë.

Nëse realizohet ky transferim, Hadërgjonaj do të bëhej kosovari i dytë të Fenerbahce pas Vedat Muriqit.

/Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).