Fenerbahce e sheh shpëtimin te Muriqi

I goditur nga limiti i shpenzimeve nga Federata Turke e Futbollit, Fenerbahce planifikon ta shesë sulmuesin Vedat Muriqi, shkruajnë mediet turke, transmeton “Zeri.info”.

Klubi turk do ta bëjë këtë gjë për të arkëtuar para dhe për t’u liruar nga paga e reprezentuesit kosovar.

Lazio është duke shprehur interesim për ish-sulmuesin e Lirisë së Prizrenit, derisa klubi italian ofron 18 milionë euro për të.

Sidoqoftë, gjiganti turk insiston për 20 milionë euro.

Negociatat pritet të vazhdojnë gjatë ditëve të ardhshme./Zëri

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).