FC Drita zyrtarizon transferimin e Blend Baftiu

Gjilan – FC Drita dhe futbollisti, Blend Baftiu kanë zyrtarizuar kontratën për 2+1 vjet me mundësi vazhdimi.

Ish-kapiteni i Ballkanit, Blend Baftiu është lojtari më i ri i FC Drita, duke përforcuar repartin ofanziv te FC DRITA. Blendi do të jetë pjesë e rrugëtimit te klubit te Drites, duke filluar nga ndeshjet e Evropës.

Blend Baftiu ka zhvilluar 121 paraqitje me Ballkanin, gjersa ka qenë edhe pjesë e FC Prishtina./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS