FC Drita transferon Raddy Ovouka

Gjilan – Raddy Ovouka do të jetë pjesë e klubit FC Drita për një vit, në formë huazimi nga klubi Ganez Hearts of Oak.

Raddy është 23 vjeçar dhe luan si mbrojtës i majtë, së fundmi ka qenë pjesë e ligës amerikane USL Championship te skuadra New Mexico United.

Ai sot pritet të debutoj me ekipi në ndeshjen miqësore që zhvillojmë kundër ekipit Sllovak nga ora 15:30.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS