FC Drita niset për në Zvicër

FC Drita është nisur për në shtetin helvetik të Zvcirës, për të zhvilluar ndeshjen parakualifikuese në Champions League.

Skuadra e Dritës me stafin e saj, dje kanë marr edhe testet ku të gjithë kanë rezultuar negativë, por përsëri skuadra e Dritës nuk ka mundur të udhëtoj më gjithë lojtarët e saj. Olti Mehmeti ishte në listën e lojtarëve të Dritës për ndeshjet parakualifikuese por ambasada e Zvicrës, i’a ka refuzuar vizën talentit të Dritës, Mehmetit.

Skuadra e Dritës ndeshjen parakualifikuese do ta zhvilloj të Shtunën në ora 18:00, kundër kampionit të Andorras, Inter Escaldes. Në rast fitore Drita në finale të garave parakualifikuese në Champions, do të takohet me fituesin e ndeshjes Tre Fiori-Linfield.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).