Fatin e Dritës e ka në duar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë

Skuadra e Dritës i ka kryer testet për COVID-19 për 32 pjesëtarë të klubit që do të udhëtojnë nesër në Nion të Zvicrës, ku do të zhvillojnë ndeshjet parakualifikuese të Ligës së Kampionëve.

Në orët e pasdites kanë dalur rezultatet negative, ndërsa nga IKSHPK është kërkuar që 17 persona të ritestohen për shkak të sigurisë.

Në qoftëse Instituti Kombëtar i Shëndetësisë, nuk i kryen testet gjerë në orët e vona të mbrëmjes, atëherë udhëtimi i Dritës do të anulohet.

Një gjë të tillë e ka konfirmuar edhe drejtori Feti Murseli.
“Nëqoftëse nuk i marrim sonte rezultatet, atëherë do ta njoftojmë UEFA-në për anulimin e udhëtimit tonë në Nion të Zvicrës”./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).