Uji Dea

Fantastik Myrto Uzuni, vendimtar në barazimin e Granadas

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Sulmuesi i Kombëtarës së Shqipërisë, Myrto Uzuni, është shëndrruar në një lider te klubi spanjoll, Granada.

27-vjeçari arriti të shënoj sonte, por Granada nuk arriti më shumë se një barazim 1-1, në udhëtim te Alaves, shkruan IndeksOnline.

Mobi Casa

Uzuni u tregua i sakt nga penalltia në minutën e 22-të, duke i dhënë epërsinë skuadrës së tij.

Sulmuesi shqiptar kryeson listën e golashenuesve në La Liga 2, me 22 gola, derisa Granada gjendet në pozitën e dytë dhe po luftoun për inkuadrim në Ligën e parë./IndeksOnline/