Falë dy golave të Donis Avdijajt, Hartberg mposht Altachin e Atdhe Nuhiut, që po ashtu shënoi

Hartberg e ka filluar mbarë edicionin 2022/23 në Superligën e Austrisë, duke triumfuar 2-1 ndaj Altachit.

Kjo ndeshje vuri përballë Donis Avdijajn dhe Atdhe Nuhiun, me këtë të fundit që u largua nga fusha me disfatë.

Ishte minuta e 45+1-të, kur Avdijaj shënoi për 1-0 për Hartbergun, e që dy skuadra shkuan në pushimin mes pjesëve me këtë gol të vetëm.

Pjesa e dytë prodhoi edhe dy gola të tjerë, derisa Donisi (77’) ishte sërish në listën e realiztaroëve.

Derisa ndeshja po shkon drejt fundit, Altach shënoi për 2-1 me anë të Nuhiut, që po ashtu e nisi me gol edicionin e ri. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS