Fakte interesante për Bebe Rexhën: Puthjen e parë e dha në moshën 23 vjeçare, emri i saj i vërtetë është Bleta

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, është tani një artiste e shumë rekordeve dhe këngëve që janë dëgjuar me miliona herë në mbarë botën.

Me prejardhje nga një familje shqiptare nga Dibra e Maqedonisë, Bleta (emri i vërtetë i këngëtares), ka një histori shumë interesante të jetës së saj.

Ajo u rrit në New York nga prindër shqiptarë, të cilët si të rinj emigruan për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Viti 2019 ishte kulminant i suksesit për artisten shqiptare të njohur ndërkombëtarisht, pasi e njëjta në këtë vit arriti që të nominohej për dy çmime në mbrëmjen më të madhe të muzikës, “Grammy Awards”.

Me gjithë intervistat e saj të shumta dhe lajmet që shkruhen për të çdo ditë, mund të ketë ende fakte rreth saj që njerëzit nuk i dinë, shkruan Telegrafi.

Këto janë disa nga faktet më interesante për këngëtaren shqiptare, të cilat me siguri rrallë keni pasur rastin t’i dëgjoni:

* Kur Bleta u lind, nëna e saj, Bukurija, ishte vetëm 17 vjeçe

* Bebe Rexha ndaloi njëherë koncertin e saj kur pa se një nga fansat nuk ndihej mirë, deri sa dikush u sigurua të vijë për ta ndihmuar atë.

* Bleta gjithmonë donte t’i ngjyroste flokët e saj në bionde, por ishte e frikësuar ta bënte këtë

* Hera e parë kur Bleta puthi një djalë ishte në moshën 23-vjeçare.

* Bebe Rexha dhuroi 5000 dollarë për fëmijët e prekur nga stuhia Harvey në vitin 2017.

* Bebe Rexha në të vërtetë qau gjatë xhirimeve të videos “I’m a mess”

* Bebe Rexha është prej më shumë se 10 vitesh në industrinë e muzikës. Sidoqoftë, ajo ende quhet “artistja e re”

* Bleta ka thënë se qëllimi i fundit i karrierës së saj është të hapë një studio regjistrimi, ku mund të nënshkruajnë shumë artistë të rinj për t’u bërë pjesë e saj.

* Të gjitha paratë e mbledhura nga koleksioni i saj i ri i xhaketave, shkojnë për bamirësi.

* Ajo mori pjesë në audicionet para-kualifikuese për “American Idol”, por gjithsesi kjo eksperiencë nuk i shkoi larg.

* Si tetë vjeçare, Bleta ka luajtur në trumpetë, pasi prindërit e saj nuk mund të përballonin shpenzimet për ta çuar në një klasë pianoje

* Ëndrra e Bebe Rexhës nuk ishte të bëhej e famshme. Ajo thjeshtë donte të ishte vetvetja e saj duke luajtur muzikë në radio.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).