Fahrush Azemi e ngjallë degën e PDK-së në Viti

Viti – Këngëtari Fahrush Azemi i cili së fundit u kyç në PDK, me angazhimin e tij dhe aktivitetin në teren ka ndikuar që ta ngjallë degën e PDK-së, e cila për shumë vite ishte pasive dhe pothuajse para kolapsit.

Këngëtari Fahrush Azemi i cili ka një autoritet dhe ndikim të pakontestueshëm në fushën e muzikë së fundit ka nisur karrierën e tij edhe në politikë.

Azemi së fundit është parë në aktivitetin e tij në Sllatinë të Vitisë ku bashkë me ish kryetarin e kësaj komune Nexhmendin Arifin ka folur rreth mobilizimit të PDK-së në këtë qytet.

Në rrjetet sociale Azemi ka shkruar:”Takim mobilizues, Sllatina dhe Vitia po frymon energji për proceset që po vijnë! Kryetari z.Nexhmedin Arifi mbështet fuqishëm aktivitetet e bashkërenduara për organizimin e zgjedhjeve që po vijnë” ka shkruar Azemi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).