EVSB apelon tek ngasësit e automjeteve për kujdes të shtuar në trafik

Gjilan – EVSB, apelon te të gjithë ngasësit e automjeteve, që të kenë kujdes të shtuar, sidomos gjatë sezonit Veror, ku numri i automjeteve po trefishohet, me ardhjen e bashkatdhetarëve tanë, të respektohen shenjat në trafik, me qëllim shmangies së aksidenteve thuhet në reagimin e koordinatorit të EVSB-së, për Komunën e Vitisë,
Imri Emërllahut

Në fshatin Pozheran, Komuna e Vitisë, dje rreth orës 18:10, kishte ndodhur një aksident në mes një motoçiklisti dhe një veture e tipit “Audi”, me tabela të jashtme. Aksidenti ndodhi në fshatin Pozheran, rruga në drejtim të fshatit Sllatinë e Ulët, afër bustit Mejdi Korrani.

Fatmirësisht në këtë aksident nuk kishte lëndime të rënda, por me lëndime të lehta trupore ishte drejtuesi i motoçikletës, dhe disa dëme të vogla materiale.
Policia ishte në vendndodhje, dhe kryente punët e saja.

Fotot nga vendi i ngjarjes tregojnë vendndodhjen e aksidentit, dhe pamjen e dëmeve materiale.

EVSB, apelon te të gjithë ngasësit e automjeteve, që të kenë kujdes të shtuar, sidomos gjatë sezonit Veror, ku numri i automjeteve po trefishohet, me ardhjen e bashkatdhetarëve tanë, të respektohen shenjat në trafik, me qëllim shmangies së aksidenteve thuhet në reagimin e koordinatorit të EVSB-së, për Komunën e Vitisë,
Imri Emërllahut./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).