Eurodeputetja i përgjigjet Mustafës në Twitter: PE-ja është në anën e Kosovës për aspiratat e saj në BE

Eurodeputetja gjermane e Parlamentit Evropian nga Grupi i të Gjelbërve, Viola von Cramon-Taubadel, i ka thënë kreut të LDK-së, Isa Mustafa, se ai nuk duhet të shqetësohet për aspiratat e Kosovës drejt BE’së.

Viola von Cramon, përmes një reagimi në Twitter ka bërë me dije se politikanët, pa marrë parasysh nga cila familje politike vijnë, janë duke u munduar të bëjnë të mundur integrimin në Bashkim Europian, reformat e stabilitetin, e jo vetëm të majtët.

“Jam e lumtur t’i tregoj Isa Mustafës se PE-ja është në anën e Kosovës për aspiratat e saj në BE. Ai s’duhet të brengoset, sepse politikanë nga familje të ndryshme partiake, përfshirë edhe familjen e partisë së tij, EPP’në, po e mbështesin integrimin në BE, reformat, institucionet e qëndrueshme dhe funksionale, e jo vetëm të majtit”, shkroi ajo.

Këtë postim, Von Cramon e bëri si kundërpërgjigje ndaj një postimi të djeshëm të kreut të LDK’së, i cili foli për raportet e Kosovës me BE’në dhe SHBA’në.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).