Eko Higjiena

EULEX bastis pavijonin e kapove

/ 1 minutë lexim

Njësitet e Misionit Evropian për Sundim të Ligjit në Kosovë (EULEX) kanë bastisur pavijonin ku ka qëndruar ish-komandanti i UÇK-së për rajonin e Drenicës Sami Lushtaku, në burgun e Dubravës.

Burimet e Indeksonline thonë se, kjo bastisje ka ndodhur për shkak të disa problemeve dhe parregullsive në burg.

ArKatana

Indeksonline ka kontaktuar me zyrtarë të EULEX-it, por të njëjtit nuk kanë dashur të japin asnjë përgjigje përkitazi me rastin.

Ndërkohë, mësohet se Sami Lushtaku, që dy ditë ndodhet në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës pasi që ka probleme shëndetësore. /Indeksonline/