Etrit Berisha mund të kaloj te Napoli në janar

Salvatore Sirigu, i cili është portieri i dytë i Napolit është ndalur sërish, si pasojë e një dëmtimi.

Ai është stërvitur veçmas grupit dhe për momentin nuk dihet koha e saktë e rikuperimit të tij. Sirigu ankohet shpesh për probleme të ndryshme fizike dhe pa luajtur asnjë minutë këtë sezon, është gati largimi nga Napoli.

Zëvëndësues i tij mund të jetë Etrit Berisha.

Berisha ka një eksperiencë të madhe në Serinë A, teksa ka mbrojtur ngjyrat e Lacios, Atalantës, Spalit dhe Torinos.

Portieri i Kombëtares Shqiptare është i pakënaqur me Torinon dhe po kërkon me ngulm largimin në janar.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS