Është bërë tërheqja e shortit për superligën e Kosovës në futboll për edicionin 2021-22

Dy skuadrat nga qyteti i Gjilanit Drita dhe Gjilani të cilat në këtë kampionat kanë aspirata drejt titullit të kampionit. Në javën e parë Drita do të jetë nikoqire e Feronikelit ndërsa “bardh e kuqët” e Gjilanit javën e parë e zhvillojnë si mysafirë në Skenderaj ndaj Drenicës

Derbi lokal zhvillohet në javën e VI si nikoqire do të jetë Drita.

Edicioni i ri i garave do të fillojë më 21 gusht.

Këto janë përballjet të fazës së parë të Superligës së Kosovës në futboll të Gjilanit e Dritës:

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS