Eros Grezda reagon pasi pështyu kundërshtarin: Kërkoj falje, por ka gjithmonë dy anë të historisë

Eros Grezda ka kërkuar falje pas gjestit të pahijshëm të bërë ditëve të fundit, ku pështyu një kundërshtar.

Sulmuesi anësor i Shqipërisë ka bërë një gjest të ulët në ndeshjen e fundjavës.

Ai pështyu lojtarin e Ballymena United, Andrew Burns, gjatë ndeshjes së U-21.

Ky veprim i Grezdës ka bërë që trajneri i Rangers, Steven Gerrard ta dënoj atë me mos-lojë për ekipin e parë skocez.

Nuk ka vonuar shumë dhe gjakovari ka shfrytëzuar rrjetet sociale për të kërkuar falje për veprimin e tij.

“E pranoj plotësisht që të pështysh është e shpifur, por ka gjithmonë dy anë të historisë”.

“Kërkoj falje për veprimet e ditëve të fundit”, ka shkruar Grezda në ‘Instastory‘. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS