Fundamenti

Ernest Muçi në radarin e Aston Villas

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Ernest Muçi mund të bëjë një hap të madh në karrierë, duke u transferuar në Premierligë.

Sipas raportimeve të fundit nga Turqia, Aston Villa ka shprehur interesim për yllin e ri shqiptar, shkruan Gazeta Express.

“Sozcu” shkroi se Muçi po ndiqet nga afër nga klubi anglez dhe se një lëvizje pritet të bëhet në fund të sezonit.

Aston Villa thuhet se po përcjell 23-vjeçarin që nga përballja e tyre me Legian në Ligën e Konferencës.

Eco Higjiena

Londinezët tani besohet se janë në fazën e vendimmarrjes për fundin e sezonit.

Mesfushori ofanziv iu bashkua Besiktasit në shkurt, duke u transferuar nga Legia e Varshavës për 10 milionë euro.

Ai ka kontratë të vlefshme deri në verën e vitit 2027.

Ernest Muçi me fanellën e Besiktasit ka regjistruar në total shtatë paraqitje dhe ka shënuar dy gola. /Gazeta Express/