Ermal Krasniqi protagonist në fitoren e Cluj

Ermal Krasniqi po e vazhdon shkëlqimin e tij në kampionatin rumun.

Krasniqi ka realizuar sërish gol në fitoren që skuadra e tij Cluji e arriti ndaj Aradit në shtëpi.

Zhvillohej minuta e 15-të e sfidës, aty ku futbollisti kosovar shënoi gol për ta kaluar ekipin e tij në avantazh.

🇷🇴 Ermal Krasniqi just can’t stop scoring for CFR Cluj!🔥

Por fatkeqësisht, mysafirët arritën të shënonin golin e barazimit, shkruan Gazeta Express.

Dy minuta nga fillimi i pjesës së dytë, Aradi realizoi golin e barazimit me anë të Pop.

Tre pikët ekipit në të cilin luan Krasniqi, ia siguroi Yuri në minutën e 63-të, për 2:1 dhe rezultatin final.

Sa i përket Ermalit, për të, ky është goli i tretë me fanellën e Clujit, krahas një asistimi tjetër.

Kështu, me këtë fitore, Cluji grumbullon 59 pikë për pozitën e dytë në tabelë, dy më pak se kryesuesit.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS