Erlehta Osmani, kandidatja më e re në PDK, synon ulësen në Parlamentin e Kosovës

Gjilan – Erlehta Osmani tashmë ka marrë bekimin e PDK-së për të qenë pjesë e listës garuese për ulëse në Parlamentin e Kosovës. Erlehta është studente e shkëlqyeshme në Shkencat politike dhe publike, ka një përvojë të mirë në organizimin partiak, ku për disa vite ishte pjesë e zgjedhjeve të brendshme në PDK e Gjilanit. Erlehta ndryshe është kandidatja më e re në listën e PDK-së.

Erlehta Osmani nga një studente e shkëlqyeshme synon të sigurojë dhe të zërë një vend të merituar në Parlamentin e Kosovës. Si kandidatja më e re në listën e PDK-së, Erlehta me një përvojë të mirë në fushën politike, me një eksperiencë të mirë studimore e shkencore dhe me një organizim e menaxhim të mirë politik, shpreson shumë që do i përfitojë zemrat e votuesve dhe të elektoratit.

Erlehta pos përvojës politike ajo është studente e shkëlqyeshme e Edukimi në Universitetin për Biznes dhe Teknologji, ku ndjek studimet master dhe në shkencat Politike Publike dhe Menaxhim në Universitetin e Prishtinës (Shkenca Politike).

Është anëtare e Kuvendit Komunal, në Gjilan dhe ka mbajtur një praktikë në administratën komunale në nëntor të vitit 2016, si dhe ka mbajtur praktikë në Ministrinë e Punëve të Jashtme, në Prishtinë në qershor 2016.

Erlehta ka treguar sukses të madh edhe në forumet rinore të degës së PDK-së në Gjilan ku edhe vazhdon të jetë kryetare e Forumit Rinor në Gjilan.

Afinitetin e saj e ka treguar edhe si koordinatore për zgjedhjet e brendshme të PDK-së në Gjilan si dhe flet bukur gjuhën angleze.

Janë shumë arsye të forta dhe të argumentueshme pse elektorati gjilanas duhet të përcaktohet për Erlehta Osmanin./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).